REKLAMA
sim
REKLAMA
geberit produkcja
Wiadomości Na sygnale Akcja Twój miś może zostać ratownikiem

Akcja Twój miś może zostać ratownikiem

7 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 9,303 | Komentarzy: 0
REKLAMA
Szkoła Podstawowa nr 3 w Kole im. Marii Konopnickiej wraz z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Kole ogłosiła nabór do służby w straży pożarnej misiów Ratownisiów.
Akcja Twój miś może zostać ratownikiem
Foto:KP PSP Koło

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

Celem kampanii jest udzielanie wsparcia psychologicznego, minimalizowanie stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach. Wykazano, że wręczenie poszkodowanemu dziecku zabawki, podczas sytuacji stresogennej, odwraca jego uwagę od tego, co dzieje się dookoła, a jak wiadomo, często są to bardzo traumatyczne zdarzenia.

Nawiązując do tej sytuacji powstał pomysł kampanii, polegającej na zbieraniu używanych (lub nowych) maskotek w miejscach publicznych, takich jak szkoły, sklepy, urzędy, które po odświeżeniu trafią do Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Kole oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu kolskiego.

To akcja, która niesie ze sobą wiele korzyści, jak np. wydźwięk edukacyjny, jakim jest propagowanie zachowań, które wpływają na bezpieczeństwo, ale jest także doskonałą okazją do zwrócenia uwagi na to, że w wypadkach, pożarach i innych niebezpiecznych zdarzeniach, gdzie często poszkodowanymi są dzieci, które właśnie wtedy, już na etapie akcji ratowniczej, należy otoczyć szczególna opieką. Przede wszystkim jednak, kampania ma aspekt społeczny - zwracający uwagę na krzywdę innych.

Zbiórka maskotek na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Marii Konopnickiej w Kole przy ul. Toruńskiej 68 trwa od 01 marca 2017 roku do 24 kwietnia 2017 roku. Maskotki można również zostawić w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Kole przy ul. Toruńskiej 74.

Finał kampanii zaplanowano na dzień 05 maja 2017r. od godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Kole.

Pomysłodawczynią oraz koordynatorką akcji z pluszakami była studentka Politechniki Poznańskiej Marta Lewandowska, która jednocześnie jest wolontariuszką w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Poznaniu. Do swojego pomysłu udało jej się przekonać wiele osób i w niespełna dwa miesiące (grudzień –styczeń) zebrano ponad 4,5 tysiąca maskotek, które po wnikliwej weryfikacji uzyskały status Ratownisiów.

Zachęcamy do udziału w akcji również uczniów pozostałych kolskich placówek oświatowych.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.