REKLAMA
sim
REKLAMA
zmetis
Wiadomości Miasto Koło Czy można bezpiecznie wynajmować mieszkanie i nie mieć denerwujących lokatorów

Czy można bezpiecznie wynajmować mieszkanie i nie mieć denerwujących lokatorów

25 dni temu | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 2,461 | Komentarzy: 3
REKLAMA
Niejedna osoba myśli o tym, aby kupić mieszkanie na wynajem, bowiem jest to jeden z lepszych sposobów na uzyskiwanie dochodu pasywnego. Niemniej jednak, sporo ludzi boi się tego, ze będzie musiało użerać się z nieuczciwymi lokatorami. Tymczasem jest kilka sposobów na to, aby wynajem mieszkania nie był żadnym koszmarem, ale faktycznie sposobem na budowanie stabilnego dochodu na kolejne lata. 
Czy można bezpiecznie wynajmować mieszkanie i nie mieć denerwujących lokatorów
Foto:e-kolo

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

Dokładna weryfikacja

Jest to w zasadzie podstawa wszystkich działań i zdecydowanie powinieneś zawsze bardzo dokładnie weryfikować potencjalnych lokatorów. W żadnym wypadku nie powinieneś mieć oporów przed tym, aby np. sprawdzić, czy faktycznie posiadają stałą pracę. Możesz poprosić o zaświadczenie o zarobkach, czy też jakieś inne dokumenty, które takowy dochód by potwierdzały.

Wiele rzeczy można wyciągnąć już pierwszej rozmowy z danym człowiekiem, dlatego też warto jest zwracać uwagę na szczegóły i w razie czego po prostu podziękować. Pamiętaj, że masz pełne prawo wynająć mieszkanie tylko takiej osobie, która według Ciebie rzeczywiście będzie godna zaufania i nie przysporzy Ci problemów. Właśnie z tego powodu, właściciele mieszkań zazwyczaj decydują się na ludzi spokojnych, najczęściej rodziny lub osoby samotne, które mają prace i młodzieńcze balangi mają już za sobą.

Zawsze jest ryzyko

W zasadzie nigdy nie możesz wykluczyć tego, że wynajmiesz mieszkanie osobie nieodpowiedzialnej, nawet jeśli na taką wyglądała. Najlepiej będzie zatem zlecić szukanie lokatorów specjalistycznej firmie, takie jak http://www.k2assetmanagement.pl/, która się tym zajmuje od wielu lat i na pewno będzie w stanie Ci pomóc. W ten sposób szybko przekonasz się, jak wiele może da współpraca z odpowiednimi ludźmi. Przede wszystkim nie będziesz musiał tracić czasu na weryfikację najemców, bowiem oni się wszystkim zajmą. Dodatkowo zajmują się rozliczeniami i wszystkimi tymi rzeczami, którymi Ty wolałbyś się zwyczajnie nie zajmować ze względu na ograniczenia czasowe.

Przyznasz, że jest to naprawdę mocno kusząca propozycja, tym bardziej, że takie firmy mają swoje sprawdzone sposoby na weryfikowanie potencjalnych wynajmujących, dzięki czemu mogą jeszcze trafniej ocenić, czy rzeczywiście danej osobie warto jest w ogóle powierzyć mieszkanie. Ty natomiast masz spokój i możesz tylko czekać na kolejne przelewy za wynajem, które każdego miesiąca będą trafiały na Twoje konto.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
WASZE KOMENTARZE (3)
wynajmujący 22 dni temu
Dokładna weryfikacja właściciela.Jeśli jedynie upoważniony to należy sprawdzić czy nie będzie od nieobecność wynajmującego wchodzić. Czy ma upoważnienie. Czy zgłąsza do skarbówki, czy na umowie czas wypowiedzenia odpowiedni. Czy wszystkow domu jest bo bywa,ze zlewu nie ma w kuchni! Czy okna szczelne, czy nie przeciekają! Czy instalacja elektryczna jest dobra? Jeśliw właściciel umawia się wieczorem i nagle mówi: ojej poprzednicy wykręcili żarówki - nie wierz tam coś jest nie tak. Właściciel nie był wcześniej?Nie wysprzątał? Nie uszykwoał mieszkania na oględziny? Dziwne. Sprawdzić czy nie ma grzyba na sufitach i ścianach, czy mrówki są. Pogadać z sąsiadami. Z byłymi wynajmującymi jak możliwe. To sprawy najważniejsze. Dla wynajmującego. Bo wynajmujący też człowiek i należy mu się szacunek.
| Zgłoś do usunięcia
Rafał 25 dni temu
Rozumiem, że to artykuł reklamowy i w żadnym wypadku nie pytam złośliwie, ale: czy taka firma bierze na siebie też jakąś odpowiedzialność?
| Zgłoś do usunięcia
czytelnik 25 dni temu
Zadnej, poniewaz nawet najlepsi ludzie moga sie zmieniac na gorsze!
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.